Profesionální aranžér.

Korg PA 900

0 - Hodnocení
Kód produktu:MP
Značka: Korg
Cena bez DPH: 38 586,78 Kč
Cena s DPH 46 690,- Kč
Dostupnost: Pouze na objednávku se zálohou
Množství:
ks
Dotaz k produktu

Korg oznamuje další přírustek slavné PA série, kterým je model Pa900. Ten nabízí velké množství nových zvuků (jejich maximální realističnost mj. podporuje funkce Defined Nuance Control) a hudebních stylů, které pokrývají nejrůznější žánry z celého světa. K tomu je nutno připočíst opravdu intuitivní ovládání a také výkonné ozvučení – je to zkrátka arranger keyboard, jenž vyhoví i těm nejnáročnějším hráčům.

Zvukový engine Pa900 nabízí dvakrát tak velkou PCM paměť jakou má dosud nejprodávanější model Pa600, a například kapacitu u uživatelské (User) PCM paměti o obsahu 192MB. Podobně byl zvětšen počet pozic uživatelkých Stylů, a to na maximum až 1200 stylů. Vylepšení se dotkla i vestavěného ozvučného systému, který se tak může pochlubit silným a bohatým zvukem. V nabídce dále naleznete funkce TC Helicon Vocal Harmonizer, MP3 přehrávač a Dual Crossfade Sequencer, ale například i video výstup – takže vaše publikum může zpívat podle zobrazovaného textu. To vše pak u Pa900 završuje zdařilý dexing nástroje a vysoce kvalitní provedení, díky kterým nový model vynikne na každém pódiu!

Díky zvýšenému výkonu a mnoha novým funkcím představuje Pa900 úplně nový standard ve třídě arranger keyboardů, když přináší četná vylepšení oproti předchozímu Pa800, který byl sám o sobě pojmem této kategorie nástrojů. Korg tak nyní nabízí zcela novou úroveň funkčnosti a designu, a to vše přitom za příznivou cenu.

Pa600 vlastnosti:

 • Vylepšený zvukový engine RX (Real eXperience).
 • Rozsáhlá paměťová kapacita - plus až 192 MB uživatelských PCM dat – zaručuje nejlepší možnou kvalitu zvuku.
 • Tři přepínače s přiřaditelnou funkcí a čtyřcestný joystick umožňují dokonalou kontrolu zvuku (DNC – Defined Nuance Control).
 • 61 kláves s dynamikou a aftertouch.
 • Tenký a kompaktní, odlehčený design.
 • Velký dotykový TouchView™ 7” TFT displej.
 • Intuitivní ovládání prostřednictvím grafického rozhraní, s novou funkcí Search pro rychlé vyhledávání.
 • Zlepšený systém reproduktorů garantující silný a čistý zvuk.
 • Vylepšení výběru u Stylů a Performance; přes 400 přednastavených Stylů, každý se 4 variacemi a 4 Fill In + Break, plus 15 uživatelských bank pro uložení oblíbených nebo upravených Stylů a nastavení.
 • Přepracovaný režim Guitar Mode 2 pro ještě realističtější kytarové party.
 • Funkce Chord Sequencer pro okamžité nahrávání akordů.
 • 4 Stereo Master efekty (125 FX typů) + 2 Global efekty (Limiter, EQ).
 • TC Helicon 3-hlasý Vocal Processor se 4 efekty.
 • Duální MP3/MIDI přehrávač s funkcí nahrávání, také funkce Vocal Remover (ztišení vokálů).
 • Vylepšená kompatibilita s texty (+G) u MP3.
 • Vylepšená zvuková kompatibilita pro skladby formátu GM a GS.
 • Plně programovatelná SongBook databáze zahrnující Styly, SMF, Karaoke, MP3 s okamžitým obnovením kteréhokoliv nastavení skladby.
 • Multijazyková znaková sada. Texty písní tak lze zobrazovat v jejich původním jazyce (s výjimkou orientálních a arabských písmen*).
 • Nová funkce importu SoundFont.
 • Hromadné ukládání dat na Micro SD.

Nový model Pa900

Korg je původcem většiny nejlepších a nejúspěšnějších výrobků z kategorie arranger keyboardů, které používají desítky tisíc profesionálních muzikantů po celém světě. Ti přitom dlouhodobě oceňují hlavně magickou kombinaci špičkové zvukové kvality a bohaté nabídky funkcí. Unikátní systém Korg RX (Real eXperience) nyní dokonale propojil tuto bohatou historii s novými technologiemi, a vznikl tak zcela nový standard arranger keyboardů, vybavený navíc i báječně jednoduchým ovládáním – to je Korg Pa900.

Klaviatura s přirozenou odezvou

61 kláves nabízí bezchybnou, zcela přirozenou herní odezvu, dynamiku a funkci aftertouch, díky čemuž vyhoví každému hráči.

Kompaktní, výkonný a snadno ovladatelný

Model Pa900 byl navržen tak, aby i přes nevelké rozměry vypadal reprezentativně. O jeho kvalitách ovšem každého nepochybně přesvědčí zejména zvukový výkon, zajištěný ozvučným systémem 2x20 wattových zesilovačů a čtyř reproduktorů v bassreflexovém uspořádání. Hlavní panel byl přepracován a optimalizován tak, aby uspořádání tlačítek a ovládacích prvků bylo zcela přirozené. Grafické uživatelské rozhraní na velkém dotykovém displeji je také upraveno a je přehlednější, s detailnějšími ikonami a dalšími zobrazovanými objekty. Aby si každý muzikant mohl přizpůsobit ovládání nástroje úplně podle svého, jsou zde dál dva různé režimy ovládání: Easy a Expert. V režimu Easy se zobrazí pouze ty nejdůležitější funkce, což se hodí zejména začátečníkům nebo při hraní naživo. Režim Expert je pak určen ke komplexní editaci zvuku prostřednictvím všech dostupných funkcí. Když si nepamatujete, kde jste si uložili soubor, skladbu nebo styl, k jejich nalezení můžete použít úplně novou vyhledávací funkci Search.

Bezkonkurenční kvalita zvuku

Díky sofistikovanému zvukovému engine nabízí Korg Pa900 dechberoucí zvuk. Vysoce kvalitní engine je navíc doplněn funkcemi RX (Real eXperience) a DNC (Defined Nuance Control), které pomáhají detailně dotvářet i ty nejjemnější nuance zvuků, které hrajete. Ovládání joystickem bylo rozšířeno o přepínače s možností přiřazení funkce, takže ovládání je nyní ještě komplexnější. Díky DNC můžete také věrně napodobit jemné změny v artikulaci, typické pro většinu akustických nástrojů – například změna tónu podle nádechu hráče u saxofonu, klarinetu a dalších dechových nástrojů, nebo specifické změny tónů hraných smyčcem na různé strunné nástroje. Spousta nahrávacích hodin strávených s těmi nejlepšími muzikanty se odrazila v celkové kvalitě pořízených zvuků, které jsou lepší než kdy dřív. K dispozici je tedy více než 1100 zvuků, včetně nového stereo grand piana (s napodobením rezonance strun a realistickými efekty pedálu) a nového elektrického piana převzatého ze slavného stage piana KORG SV-1; dále nové dechové nástroje, baskytary a kytary; plus mnoho dalších. Bicí stopy můžete vytvářet přesně podle svých potřeb díky více než 70 sadám bicích zvuků, pomůže vám přitom i funkce Drum Family Easy Editing, která nabízí naprostou kontrolu při nastavení hlasitosti, ladění, EQ a dalších parametrů. Využít dále můžete až 192 MB (PCM User memory) paměti, takže si můžete jednoduše přidávat i vlastní zvuky. Zvuková banka General MIDI (GM) byla upravena a je tak kompatibilnější se soubory formátu GM. Model Pa900 navíc umí nahrát formát Korg, WAV, AIFF, SoundFont a exportovat ve formátech WAV nebo AIFF. Zvuky lze plně editovat, a navíc u každého tónu nyní můžete použít až 24 oscilátorů!

Novinka, která má Styl

Kvalitní efekty nejsou už jenom zajímavou hudební ozdobou, ale právě ony do značně míry určují moderní muziku! Značka Korg je přitom známá tím, že používá efekty ve špičkové studiové kvalitě, a model Pa900 pak nabízí to nejlepší z našich efektů. U každé skladby lze použít až 4 stereo digitální multiefektové procesory. Vybírat můžete ze 125 typů efektů, počínaje standardními typy jako je reverb a delay, přes klasické efekty až po ty moderní a neobvyklé. K tomu navíc každá ze stop nabízí EQ s možností nastavení basů, středů a výšek (Low, Mid a High). Pro režim Song Play lze vytvořit a uložit vlastní nezávislé nastavení EQ, díky čemuž můžete přesně dle svých potřeb přizpůsobt přehrávání kteréhokoliv MIDI souboru. Potřebujete lehčí basy? Uložte si potřebné nastavení ekvalizéru, a basy se příslušným způsobem zeslabí u každé skladby. Zvukový výstup Pa900 navíc můžete upravit pomocí limiteru a finálního, 4-pásmového parametrického EQ. Tím si můžete upravovat podle libosti celkový výsledný zvuk, což se hodí třeba pro rychlou a účinnou korekci zvuku při živých vystoupeních.

TC Helicon® Voice Processor

Dlouhodobá spolupráce mezi značkou Korg a celosvětovým lídrem v oblasti úprav a zpracování vokálů, značkou TC Helicon®, pokračuje také u Pa900. Nové funkce a algoritmy sdružené v TC Helicon Voice Processoru zajistí nejlepší možnou kvalitu vašich vokálů. K dispozici jsou 3 realistické hlasy, které lze ovládat přes klaviaturu nebo prostřednictvím MIDI. Dále lze využít 4 bloky efektů, včetně Reverb, Delay, EQ a Dynamics. Aby výsledné vokály byly skutečně profesionální a jejich ovládání snadnější, byly na čelní panel přidány tlačítka, kterými se kontrolují nejdůležitější funkce vokálů.

Přehrávač / Sekvencer

Známý přehrávač Korg XDS Crossfade Dual Sequencer Player nyní nabízí podporu pro “MP3+G” (známé také jaké MP3+Graphics, neboli hudba a text) u MP3 souborů, a to pro většinu užívaných formátů textu. Tato nová funkce umožňuje simultánní zobrazování písňových textů na vestavěném TFT displeji, nebo na externím monitoru. Dále je zde také funkce Marker Function, dovolující přesunout se přímo na předem určené místo ve skladbě. Lze přehrávat současně dva různé MP3 nebo MIDI soubory, a tyto MP3 a MIDI soubory lze také transponovat, zrychlovat nebo zpomalovat. Pomocí funkce Vocal Remover lze u MP3 souborů ztlumit zpěv. 16-stopý sekvencer nabízí pokročilé možnosti sekvencování, ale navíc i rychlou a snadnou tvorbu písní prostřednictvím funkce Backing Sequence. A protože Pa900 je opravdu na úrovni, umí tohle vše současně i nahrávat! Můžete tedy začít přehrávat nějakou písničku, k tomu hrát na klávesy, nebo zpívat – a to vše se nahraje ve formátu MP3 a uloží buď do vnitřní paměti, nebo na externí USB disk. K dispozici je dále také aplikace Score Viewer pro zobrazení přehrávané skladby ve formě notového záznamu, včetně textů a akordických značek. Začátečníci jistě také ocení možnost zobrazení názvu tónu vedle příslušné noty.

SongBook

Funkce zvlášť užitečná pro živá vystoupení, to je SongBook - neboli plně programovatelná hudební databáze s možností vyhledávání. Každá pozice v seznamu této funkce přitom obsahuje všechna nastavení potřebná k přehrání příslušné skladby. SongBook umí také používat styly, MIDI soubory nebo MP3 skladby, okamžitě k tomu zobrazí i doplňkové informace jako jsou název skladby, žánr, autor, tempo, FX nastavení a spousta dalších. Zkrátka vše, co potřebujete k přehrávání skladeb, najdete právě v SongBook, jedinečné funkci pro přehrávání hudby kterou nabízí pouze Korg.

(*STS - Single Touch Settings je paměť, která vyvolá zvuky pro všechny stopy v reálném čase.)

Pa900 Specifikace

Klaviatura:

61 polovyvážených dynamických kláves
dynamické, podpora after touch

Systém

  Operační systém s možností upgrade
  RX (Real eXperience)
  DNC (Defined Nuance Control)
  Multitasking, funkce Load while play

Zvukový generátor

  KORG EDS (Enhanced Definition Synthesis):
  128 hlasů, 128 oscilátorů
  Filtry s rezonancí
  třípásmový EQ na každou stopu

Efekty

  Až 4 Stereo Digital Multi-Effect
  125 typů Master efektů + 2 Global efekty

Zpracování vokálů u TC Helicon® se 4 efekty:

  Harmonizer, Reverb, Delay, plus Compressor a EQ

Zvuky / bicí sady

  Více než 1100, včetně Stereo Piano a vylepšené zvukové kompatibility u GM/GS; více než 70 bicích sad
  Uživatelské zvuky: 512 zvuků, 128 bicích sad
  Defined Nuance Control (DNC) technologie
  Plná editovatelnost zvuků/bicích sad
  PCM RAM paměť pro uživatelské zvuky: 192 MB
  Plná editovatelnost samplů
  Kompatibilita:
  Load/Import pro Korg, Wav, AIFF a SoundFont™; Export pro Wav a AIFF; Edit, Time Slice, Compression Tool.

Styly:

  Více než 400 přednastavených Stylů, editovatelné
  1200 pozic pro uložení Stylů, Favorite banky
  Osm Style stop, 4 Single Touch nastavení, 4 Pad a jedno Style nastavení na každý Styl
  Režim Guitar Track 2, Parallel a Fixed NTT
  Style Record s funkcí Step Record, Track a Event Edit
  Styl: 3 Intro, 4 Variation, 4 Fill, Break, 3 Ending, Synchro Start/Stop, Tap Tempo/Reset, 
  Bass Inversion, Auto Fill, Manual Bass, Memory, Accompaniment Mute, Drum Mapping, Snare & Kick Designation, STS Mode

Chord Sequencer

  Možnost nahrávání v reálném čase

Performance/STS

  320 Realtime Performance lokací
  STS: Memorize Realtime nastavení stop, až 4 x 1200 Stylů, až 4 x SongBook pozic,“My Setting” funkce

Song Play

  Patentovaný XDS Crossfade Dual Sequencer Player (podpora formátu: MID, KAR, MP3 + lyrics, MP3+G)
  2 přehrávače s vlastním Select, Start/Stop, Home, Rewind a Fast Forward
  X-Fader Balance kontrola
  Lyrics, Score, a Chord data lze zobrazit na displeji nebo externím monitoru
  Markery
  Jukebox funkce.

MP3 Player / Recorder

  Duální MP3 Player a MP3 Recorder
  Real Time Transpose (+6/-5 půltónů)
  Tempo change (±30%)
  Vocal Remover
  Nahrávání MP3 souborů včetně Stylů, SMF, Real Time stop, Padů, Microphone a efektů

Sequencer

  Quick Record (Backing Sequence)
  Multitrack a Step Record funkce – plně vybavený sekvencer
  16 stop; až 200,000 záznamů
  SMF native format

Song Book

  Plně programovatelná hudební databáze, využívající Styly, SMF, Karaoke, MP3 s automatickou volbou Style Play a Song Play režimu
  Uživatelem definovatelné seznamy
  Nastavitelná filtrace

Kompatibilita

  "i-Series" modely: Styly
  Pa series: Styly, Performance, Program/Sound, Song, SongBook, Pad

Multi Pad

  4 Pad s přiřaditelnou funkcí + Stop tlačítko - Pad Record funkce

Ovládací prvky

  Master Volume; Fade In/Out; Keyboard-Acc/Song Balance Volume; Ensemble; Octave Transpose; Master Transpose; Style Change; Quarter Tone a Arabic Scale uložené v rámci Performance/STS; Real-time ovladače: Joystick (pitch + modulation); Mic Volume; FX Volume; Mic On/Off; Mic Preset; Harmony On/Off; 3 přepínače s přiřaditelnou funkcí; Tempo +/-; Tempo Lock; Dial; Search Function; Shift; Chord Scan; Split; Metronome On/Off; Sound Select

Vstupy

  Damper pedal (možnost half-pedaling, s DS-1H pedálem)
  Assignable pedal/switch

  Mic/Line vstup

  2 nesymetrické: Left/Mono-Mic, nesymetrický, Gain control
  Right/Mono

Výstupy

  Audio Out:
  Left/Mono, Right/Mono, nesymetrický

  Headphone (sluchátka)::
  1 (na čelním panelu)

  Video Out:
  1 RCA typ

MIDI

  In, Out; standardní Midi konektory
  USB na MIDI pomocí USB Device portu
  8x uživatelem definovatelný MIDI Setup

USB

  USB-MIDI Interface
  Typ A: 1 (vpředu)
  Typ B: 1 (vzadu)
  2.0 Hi Speed konektivita

Mass Storage/Disk

  Micro SD, slot na zadním panelu

Displej

  Color TouchView™ 7” TFT displej

Příkon

  20 Watt; 100-240v 50/60 Hz

Rozměry

  1030,0 x 378,3 x 138,8 mm bez stojanu na noty

Hmotnost

  10,76 kg

Dodávané příslušenství

  Uživatelský manuál, stojan na noty, Accessory DVD (vč. Video manuálů), napájecí kabel

Volitelné příslušenství

  Expression/Volume pedál (KORG EXP-2, KORG XVP-10)
  Damper Pedal (KORG DS-1H)
  Switch Pedal (KORG PS-1, PS-3)


* Jednotlivé specifikace a příslušenství se mohou změnit bez předchozího upozornění.

Informace u dovozce: http://www.korg.cz/Pa900 

 ( Údaje aktualizovány 29.6.2013 )  

Prozatím nebyl přidán žádný komentář ...

Přidat recenzi

Hodnocení:

Nejhorší: Nejlepší:
Zadejte prosím komentář o počtu znaků....( min. 10, max. 500 )

Kontrolní výpočet (ochrana proti SPAM-u):

Info

V našem eshopu se není nutné předem registrovat, nakoupit můžete i bez registrace.

Užitečné

Bezpečný nákup

Mnohaletá tradice - od r.1989.

Rychlé doručení.

Většina zboží ihned skladem.

Vstřícný přístup k zákazníkovi.